Başkandan

Petrolspor güreş takımı madalyalarla döndü 24 - 26 Mayıs 2013 tarihinde Osmaniye ve Adıyaman’da yapılan minikler serbest ve grekoromen Türkiye gurup şampiyonasında Petrolsporlu güreşçiler madalyayla şehre döndü.

          Adıyaman’da yapılan Türkiye minikler serbest şampiyonada 35 kg Doğan Kara 1. 47 kg Yakup Uruğ 2. oldu.

            Osmaniye’de yapılan Türkiye minikler grekoromen grup şampiyonasında ise 29 kg Yusuf Çitçi, 32 kg Muhammed Acar, 32 kg Şehmuz Kaplan 35 kg Numan Pekince 38 kg Hüseyin Ertekin ve 47 kg Ferhat Dalmış 3. olup madalya almaya hak kazanmıştır.

            Guruplarında dereceye giren sporcular serbest stildeki güreşçiler haziran ayında Kahramanmaraş’ta,  grekoromen stilde dereceye giren sporcular ise haziran ayında Aksaray’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecektir.

            Alınan başarılı sonuçlar üzerine bir açıklamada bulunan Batman Petrolspor Salon Sporları Sorumlusu Abdulkadir Demir ; “Petrolspor güreş takımının yıllar sonra tekrar faaliyetlerine başlayıp madalyaları bir bir toplaması bizi olduğu kadar tüm Batman kamuoyunu sevindirmiştir. Her yönüyle adeta bir spor okulu olan Petrolspor camiasının yaptığı çalışmaları tüm Batman halkının takdirine sunuyoruz. Bu bağlamda bize bu başarıları yaşatan kulüp başkanımız Gökhan Akın başta olmak üzere yönetim kurulu üyelerimiz teknik heyet ve tüm sporcu kardeşlerimi kutluyorum.” dedi.