OKULLAR ARASI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 2 ALTIN MADALYA KAZANDIK

13-14 yaş Okullar arası Türkiye Güreş Şampiyonası ilimizde yapıldı. 48 ilden 400 sporcunun katıldığı turnuvaya ilgi büyük oldu.

Yapılan müsabakalarda; Grekoromen stilde Batman Petrolspor takımından;

35 kiloda Muhammed Acar Türkiye Şampiyonu, 47 kiloda’da Ferhat Dalmış Türkiye 5.si oldu.
S
erbest stilde ise Doğan Kara 35 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı kiloda mücadele eden Kenan Songur ise Türkiye 5.si oldu.

Turnuvaya katılan takımların büyük beğenisini kazanan Batman Petrolspor Güreş takımı kazandığı madalyalar ve tesisleri ile Batman dışından gelen güreş otoritelerinin büyük takdirini kazandı.

Petrolspor Güreş takımının son yıllarda aldığı başarılı sonuçlarla tüm Batman halkının gönlünde taht kurduğunu belirten Petrolspor Salon Sporları Sorumlusu Murat Altunkaynak, bize her türlü desteği sunan Kulüp Başkanımız Sayın Gökhan Akın başta olmak üzere teknik heyet ve sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Bu başarıyı Petrolspor camiası ve Batman halkına armağan ediyoruz." dedi.

Başkan Akın şampiyon güreşçileri altın ile ödüllendirdi

Petrolspor formasıyla Türkiye Şampiyonu olan ve dereceye giren sporcu ve yöneticiler, Petrolspor Kulüp Başkanı Gökhan Akın’ı ziyaret etti.

Yönetici, antrenör ve sporcuları kazandıkları başarılardan dolayı kutlayan Başkan Akın sporcuları altın ile ödüllendirdi. Ata sporu olan güreşte Petrolspor kulübünün son yıllarda yaptığı başarılı çalışmaların meyvelerini topladığını belirten Akın, "Sosyal proje kapsamında salon sporları ve amatör sporlara desteğimiz sürecek" dedi.

Oldukça samimi ve sıcak geçen ziyarette sporcuların sevinci görülmeye değerdi.