SİNAN, DÜNYA ŞAMPİYONU

SİNAN, DÜNYA ŞAMPİYONU

 

Başarılı güreşçimiz Sinan Sadak Ermenistan'ın Erivan kentinde yapılan Dünya işitme engelliler güreş şampiyonasında 60 kg.'da İran'lı rakibini yenerek  Dünya şampiyonu oldu. Erivan'da 08.10.2014 tarihinde yapılan güreş şampiyonasında sırasıyla Kazakistan, Rusya, Ermenistan ve final karşılaşmasında da İran’ lı rakibini yenip Dünya şampiyonu olması Batman’ da sevinçle karşılandı. Şampiyon güreşçinin önümüzdeki hafta Batman'a gelmesi bekleniyor.

Turnuvaya son derece iyi hazırlandığını belirten Dünya şampiyonu Sinan Sadak ''Allah'ın yardımıyla çok çalışarak Milli takım forması altında petrol sporlu bir güreşçi olarak şampiyon olmanın huzuru içerisindeyim. Bana her türlü desteği veren TPAO Genel müdürümüz Sn. Besim Şişman başta olmak üzere kulüp başkanımız Sn. Gökhan Akın Petrol spor yönetim kurulu ve bana inanan güreş antrenörüm Halil İbrahim Kay'a teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluğu TPAO ve Petrol spor başta olmak üzere ülkemize ve milletimize armağan ediyorum.'' dedi.

 

AKIN '' SADAK'LA GURUR DUYDUK ''

 

  TPAO Batman Bölge Müdürü ve Petrol spor kulüp başkanı Gökhan Akın '' Ermenistan'ın Erivan kentinde yapılan Dünya Güreş şampiyonasında kulübümüzden 60kg.'da Sinan Sadak'ın Dünya şampiyonu olması bizi olduğu kadar Batman'lı hemşerilerimizi ve ülkemizi de sevindirmiştir. Bize Dünya çapında başarıyı yaşatan sporcumuz ve bölge çocuğu olan Sinan Sadak'ı tebrik ediyorum. Sinan'ı Batman'a büyük bir heyecanla bekliyoruz. TPAO ve Petrol spor kulübü olarak sporcumuzu ödüllendireceğiz.'' dedi