GÜREŞÇİMİZ SİNAN SADAK TÜRKİYE ŞAMPİYONU

GÜREŞÇİMİZ SİNAN SADAK TÜRKİYE ŞAMPİYONU

9-10 Mayıs tarihlerinde Çankırı’da yapılan Türkiye işitme engelliler büyük erkekler Serbest Güreş Şampiyonası'nda 61 kiloda Sinan Sadak Türkiye şampiyonu oldu.

Geçtiğimiz yıl Ermenistan’da yapılan şampiyonada 62 kiloda Dünya şampiyonu olan Sadak başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Çankırı’da yapılan Türkiye şampiyonasında Türkiye şampiyonu oldu.

Sadak’ın şampiyon olması Petrol spor Kulübü başta olmak üzere Batman’da büyük sevinçle karşılandı.

 “SADAK’ LA GURUR DİYORUZ”

Petrolspor Kulüp Başkanı Gökhan Akın, Dünya ve Türkiye çapında güreş müsabakalarında birçok şampiyonluğu olan sporcumuz Sinan Sadak’ın Çankırı’da yapılan Türkiye işitme engelliler büyük erkekler Serbest Güreş Şampiyonası'nda başarı halkalarına bir yenisini daha eklemesi bizi olduğu kadar tüm batman kamuoyunuda sevindirmiştir. Bize bu başarıları yaşatan sporcumuz Sinan Sadak ve teknik heyeti kutluyorum” dedi.GÜREŞÇİMİZ ŞAHAN ACAR TÜRKİYE 2.Sİ OLDU

8-10 Mayıs tarihleri arasında Tokat'ta yapılan U-14 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonasında 47 kg. güreşçimiz Şahan Acar rakiplerini yenerek Türkiye 2.'si olurken şampiyonada 42 kg.'da Muhammed Gök 5. ve Petrol spor güreş takımımız takım halinde Türkiye 3.'sü oldu.

Tokat'ta yapılan şampiyonada Tokat'lı güreş severlerin büyük beğenisini kazanan Batman'lı güreşçiler büyük alkış aldılar. Petrol sporlu güreşçilerin gün geçtikçe Türkiye'nin birçok noktasından yapılan şampiyonalarda madalyalarla dönmeleri kendilerini son derece sevindirdiğini belirten Batman petrol spor salon sporlar sorumlusu Mustafa Demir '' Bize bu başarıları yaşatan teknik heyet ve sporcu arkadaşlarımı tebrik ediyorum.'' dedi.