78. BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSUNDA BÜYÜK ERKEKLERDE TAKIM HALİNDE ŞAMPİYON OLDUK

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 94. yıldönümü nedeniyle organize edilen 78. Büyük Atatürk Koşusu 500 atletin katılımıyla gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ile birlikte startını verdiği 10.8 km’lik Büyük Atatürk Koşusunda, erkeklerde 29:10′luk derecesiyle Mehmet Çağlayan birinci olurken 29:35’lik derecesiyle Etiyopyalı atlet Ketoma Amensisa Tadesa ikinci, 29:45′lik derecesiyle Fetena Alemu Regasa üçüncü oldu. Büyük Atatürk Koşusu’nun ardından Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde kadınlarda ve erkeklerde dereceye giren atletlere ödüllerini Ankara Vali Yardımcısı Nihat Nalbant, Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu ile Garnizon Komutanı Korgeneral İlhan Talu verdi. 

BATMAN PETROLSPOR’LU ATLETLER TARİH YAZDI

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 78. Yapılan Büyük Atatürk kır koşusunda Petrolspor atletizm takımı topladığı 27 puan’la Türkiye şampiyonu oldu. Büyük erkekler ve büyük bayanlar kategorisinde müsabakalara katılan Petrolspor atletizm takımı rakiplerinin önünde ipi göğüsleyerek şampiyonluk elde etti. Petrolspor’un arkasından 36 puanla Mersin Meskispor kulübü ikinci ve 37 puanla ise İstanbul Beştelsiz kulübü üçüncülük elde etti.


AKIN “EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM”

Batman Petrol spor kulüp başkanı Gökhan Akın çok büyük bir organizasyonda kulübümüzün elde etmiş olduğu başarıdan dolayı emeği geçenleri kutladı. Akın yaptığı açıklamada “78 yıldır aralıksız olarak yapılan Büyük Atatürk kır koşusunda takım halinde şampiyon olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sezon başında hedeflenen yarışlardan biri olan ve güzel bir sonuçla neticelendirilen müsabakanın hakkı olan kupayı sporcularımız kulübe kazandırmıştır. Bu çerçevede başta Atletizm branşı antrenörümüz Ümit Kemal Pişkin olmak üzere sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi.


ŞİŞMAN, ŞAMPİYON TAKIMI MAKAMINDA KABUL ETTİ

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 94. yıldönümü sebebiyle organize edilen 78. Büyük Atatürk Koşusu 500 atletin katılımıyla gerçekleşen Türkiye şampiyonasında aldığı derece ile Türkiye şampiyonu olan Batman petrol spor atletizm takımı yapılan kupa töreninden sonra TPAO Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi Besim Şişman'ı makamında ziyaret etti. Genel Müdür Şişman ve TPAO üst yönetimi tarafından oldukça sıcak bir şekilde karşılanan takımımız sporcularını tek tek kutlayan Şişman şampiyon sporcuları çeşitli hediyeler ile ödüllendirerek sporculara büyük moral verdi. Genel Müdür Şişman '' Sosyal projeler kapsamında Batman'lı sporcu arkadaşlarımıza ve petrol spor kulübüne katkı sunuyoruz. Amacımız yarının teminatı olan Batmanlı çocukları ahlaklı, eğitimli ve sağlıklı olarak yarınlara hazırlamaktır. Türkiye şampiyonasında Batmanlı sporcu kardeşlerimin  takım halinde şampiyon olmaları beni ve çalışma arkadaşlarımı oldukça sevindirmiştir. Bize bu başarıyı yaşatan TPAO Bölge Müdürü Gökhan Akın, Petrol Spor Yönetim Kurulu, Atletizm Antrenörü Ümit Kemal Pişkin ve sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum.'' dedi.