ATLETİZM TAKIMIMIZ LİG' DE İKİNCİLİĞİNİ KORUYOR

PETROLSPOR ATLETİZM TAKIMI LİG İKİNCİLİĞİNİ KORUYOR

 

                Turkcell kulüpler arası Kros ligi 6. Kademe müsabakaları için Antalya’ya giden Petrolspor Atletizm takımı müsabakadan 29 puan alarak lig ikinciliğini korudu.  18 Ekim 2014 Pazar günü yapılan müsabakalara ligde bulunan 8 takım ve 60 sporcu katıldı. Yapılan müsabakalar neticesinde sporcular geliş sırasına göre 3-4-10-12. olarak elde ettikleri 29 puan ile ligde ikinciliklerini korudukları belirtildi.

 

MERT GİRMA TÜRKİYE 3. OLDU

 

                Pazar günü yapılan Büyük Erkekler kategorisinde koşan Petrolspor’dan Mert Girma Türkiye 3. Oldu. Zorlu ve çekişmeli geçen müsabakada yarışının birçok etabını önde götüren Mert son virajda kayınca müsabakadan 3. Olarak ayrıldı.

 

BALKAN ŞAMPİYONASINA 3 SPORCU SEÇİLDİ

 

                Antalya’da yapılan Kros ligi 6. Kademe müsabakası sonucunda 12 Kasım 2014’te Kocaeli-Darıca’da yapılacak olan milli takım seçmesine Petrolspor kulübünden Mert Girma, Fatih Bilgiç ve Yavuz Ağralı’nın seçildiği belirtildi.

 

GENÇ KIZLAR MESAFE KAT ETTİ

 

                Turkcell Kros liginde mücadele eden ve Batman’lılardan oluşan Genç Kız takımı rakipleri ile arasındaki puan farkını yavaş yavaş kapatıyor. Ligde 6. Durumda bulunan ve iyi bir derece alan genç kızların İstanbul’da yapılacak olan müsabakalar için çalışmaların kesintisiz devam ettiği belirtildi.

 

AKIN “EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM”

 

                Batman Petrolspor kulüp başkanı Gökhan Akın yaptığı açıklamada “Atletizm’de göstermiş olduğumuz başarıyı her geçen gün biraz daha ilerleterek ligi en iyi şekilde bitirmek için çaba sarf ediyoruz. Kros liginde Büyük erkekler takımımız lig ikincisi ve genç kızlarımızda lig 6.durumda bulunmaktadır. Yine tamamı Batman’lılardan oluşan Bölgesel ligi takımımız çeyrek, yarı final ve finallere kadar gideceğini tahmin ediyorum. Bu başarıda emeği geçenleri kutluyorum.